• 26 września 2020

Jak urządzić salon w stylu boho

boho salon

Jeżeli nudzą cię surowe minimalistyczne wnętrza albo jesteś zwolennikiem niekonwencjonalnego wzornictwa, z zastosowaniem oryginalnych kolorów oraz niekonwencjonalnych dodatków, wypróbuj styl boho. W nim nie ma miejsca na nudę, jest za to miszmasz. A w dalszej części tekstu znajdziesz propozycje do urządzenia salonu w tym stylu.

Styl boho zawiera niemalże wszystko – mnogość kolorów, wzorów, materiałów i struktur. I chyba przez to, uzyskanie pożądanego efektu nie jest łatwe. Dlatego łyk wiedzy w tym zakresie jest niezbędny dla poznania założeń i zasad, a my podpowiemy, jak zmienić twój salon w oryginalne, etniczne wnętrze.

Jakie kolory

Każdy styl ma własną kolorystykę, a boho charakteryzuje się intensywną i energetyzującą. Jednymi z częstszych w boho są piękne róże i turkusy, intensywne zielenie, czy jaskrawe żółcie, a do akcentów używany jest kolor złoty.
Najważniejsza jest jednak zabawa kolorami i tworzenie zaskakujących, pozornie niepasujących do siebie kompozycji.

Jakie dodatki

Kolor jest ważny, ale ważniejsze jest wzornictwo. Motyw etniczny zawsze w boho będzie strzałem w dziesiątkę! Haftowane poszewki, puszyste koce, grafiki w jaskrawych ramkach i wełniane dywaniki z frędzlami to tylko kilka z tych, jakie pasują do wnętrza boho. Oprócz nich lustra w bogatych ramach, a także pamiątki ważne dla nas. Te są niezwykle ważne dla takiego wnętrza.

styl boho Do dodatków zaliczyć możemy także roślinność, ale w stylu boho równie ważne są kolorowe doniczki i wazony, gdyż koloru im więcej, tym lepiej! Można je ustawiać dowolnie, od podłogi, aż do zawieszania na suficie.

Jakie meble

Tekstylia i kolorystyka to jedno, ale meble są równie istotne. Styl boho jest przy pozyskiwaniu ich nieco bardziej wymagający, gdyż dużą rolę odgrywają w nim drewniane, odnawiane i często własnoręcznie malowane sprzęty. Przy tym nie ma sensu przejmować się doborem stylów, fasonów i barw, gdyż miszmasz jest bardzo pożądany. Tutaj masz miejsce na niespotykane gdzie indziej wariacje i możesz mieszać wszystko według własnego uznania.

Dobrym pomysłem może okazać się drewniana, poprzecierana, postarzona komoda z licznymi szufladkami, a do tego kolorowy zestaw wypoczynkowy. Materiałowa sofa z tapicerowanym, w etniczne wzory fotelem będzie także strzałem w dziesiątkę!
Do dopełnienia przestrzeni może zostać użyty podwieszany fotel z drewna, wikliny albo rattanu, a najlepiej będzie wyglądać w towarzystwie kanapy z lnianym obiciem.

Nie ulega wątpliwości, że styl boho jest oryginalny i magiczny, a przy tym lekki, a więc relaksujący. Przebywanie w takim wnętrzu zawsze dostarcza niezapomnianych wrażeń i właśnie przez wykluczenie minimalizmu, gdyż efekt osiągamy mnogością zróżnicowanych przedmiotów.

Share :

Może Cię zainteresować