• 26 września 2020

Jak urządzić przedpokój – 10 praktycznych pomysłów

przedpokój

Urządzając mieszkanie, najwięcej czasu poświęcamy na aranżacje salonu, sypialni i kuchni. Często jednak zapominamy o korytarzu, który wcale nie jest mniej ważny.

Korytarz to pierwsze pomieszczenie, które widza goście wchodzący do naszego domu. Nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć, jak ważne jest pierwsze wrażenie. Jak urządzić przedpokój, żeby stał się wizytówką mieszkania? Należy dokładnie przemyśleć jak zagospodarować tę przestrzeń. Poprawnie urządzony korytarz musi posiadać miejsce na elementy garderoby, siedzisko do przebrania butów i małe szafki. Konieczne również jest niewielkie lustro, gdyż to właśnie tu robimy ostatnie poprawki przed wyjściem do pracy i na spotkanie. Kiedyś popularne były pawlacze, czyli schowki na niezbędne rzeczy, ulokowane pod sufitem. Obecnie zamiennikiem tego typu schowków są nowoczesne szafy wnękowe, które wyglądają dużo lepiej i są bardziej funkcjonalne.

Każdy mebel w przedpokoju powinien być funkcjonalny i pasować do pomieszczenia zarówno kolorem jak i wielkością.

Jak urządzić przedpokój jeżeli nie mamy odpowiedniego metrażu?

Duże meble należy zastąpić odpowiednio mniejszymi, ale o takiej samej funkcjonalności. Postawić należy na kolory, które stworzą przytulny, domowy klimat. Urządzając pokój, szczególna uwagę należy zwrócić na oświetlenie. Powinno ono być zarówno funkcjonalne, jak i efektowne. Warto pomyśleć także o samodzielnym wykonaniu ozdób i mebli. Nic tak nie doda uroku jak wykonany własnoręcznie mebel czy dodatek. Trzeba jedynie trochę kreatywności, wyobraźni i czasu.

wejście do mieszkania

Urządzenie przedpokoju w stylu pop-art również jest dobrym pomysłem. Należy wtedy koniecznie postawić na kolorowe dodatki. Każdy przedmiot traktuje się tutaj jak dzieło sztuki. Nie ma bezużytecznych przedmiotów - są tylko te źle wykorzystane.

Urządzając przedpokój w stylu lat 90-tych, musimy postawić na mocny akcent w przedpokoju. Świetnie sprawdzi się np. podłoga szachownicowa, która jest bardzo mocnym akcentem. Bardzo dobrze sprawi się także w kuchni i łazience. Przy tak wyrazistej podłodze należy jednak bardzo ostrożnie dobierać meble i dodatki. Nie warto się jednak bać, gdyż świetnie pasują te w kolorze białym.

Designerskie dodatki, jak np. wieszaki na ubrania, mogą być nie tyle elementem funkcjonalnym, a również małym dziełem sztuki. Wieszaki są nieodzownym elementem każdego przedpokoju, można więc wykorzystać je także w sposób ozdobny.

Można także spróbować nadać przedpokojowi nowego charakteru. Nie warto rezygnować z miejsca na ubrania, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby pojemne szafy zastąpić półkami z książkami, lub innego rodzaju dekoracjami. Jest to coraz częściej stosowane rozwiązanie wśród ludzi szukających nowoczesnych przestrzeni wypełnionych designerskimi dodatkami.

Share :

Może Cię zainteresować

Jak urządzić salon w stylu boho

Jeżeli nudzą cię surowe minimalistyczne wnętrza albo jesteś zwolennikiem niekonwencjonalnego wzornictwa, z...