• 26 września 2020

10 najlepszych pomysłów jak ozdobić ścianę

jak ozdobić ścianę

Ozdobiona ściana w głównym pokoju stwarza tło dla jego wnętrza, a sposobów na ozdobienie jest wiele. Poniżej 10 aktualnie najmodniejszych na rynku pomysłów.

Ozdoba a styl

Sposób ozdobienia ściany powinien współgrać z charakterem wnętrza pomieszczenia. Warto czasem trochę zaszaleć. Malować ścianę można jak się chce, a na drodze stoi nam tylko nasza odwaga. Szalone mogą się wydawać czarne ściany, ale w rzeczywistości nadadzą pewnej głębi bez uzyskania mrocznego i zimnego wnętrza. Wszystko zależy od elementów wprowadzonych wokół tego koloru.

Ostatnio modne na nowo stały się kwiatowe lub zwierzęce tapety. Jednakże jest to rozwiązanie, które może szybko się znudzić. Gdy brak nam odwagi lepiej wyposażmy się w delikatny wzór. Następnie mamy cegły, które znane są chyba wszystkim.

Adekwatnie do końcowego efektu możemy mieć naturalną surową cegłę, ale zdecydować się na tę bieloną. Oryginalnym będzie jeśli pomaluje się ją na kolor czarny. Industrialny styl otrzyma się z surowego betonu. Będzie idealny jeśli wnętrze salonu ma być minimalistyczne, a przy tym loftowe. Ostatnio modne stały się także kwarcowe spieki. Oprócz ciekawych właściwości mają też ciekawe barwy. Wystrój domowy i przytulny uzyska się jeśli ściana będzie tapicerowana.

Jeden główna barwa na ścianie sprawi że salon uzyska głębie, a do tego stanie się minimalistyczny. Biel na ścianach ukoi tak zwany misz-masz w pomieszczeniu, uspokoi wszystko i ukoi nerwy człowieka. Sposobów jest wiele, tutaj znajduje się 10 najlepszych w tym sezonie.

cegła na ścianę

Rób co chcesz

W niedalekiej przeszłości prym wiodły tapety. Następny były klasyczne, gładkie ściany. Mnóstwo dostępnych barw i różnorodność farb dawały możliwość na taką dekorację salonu, by pasował w ogólny styl jego wnętrza. Potem przyszła kolej na industrializm, a w nim królowa - surowa, naturalna lub bielona cegła. Zimny kamień, kwarcowy spiek czy chociażby beton w stanie surowym - nie tylko uzupełnia charakter wnętrza, ale definiuje go w głównym stopniu.

Czy ozdoba ściany stanowi dopełnienie charakteru pomieszczenia?

Ilość różnych produktów, służących dekorowaniu ścian, na rynku daje możliwość wybrania takiej opcji, która jednocześnie będzie nam się podobać, a do tego będzie służyć w sposób praktyczny. To jak wykończy się ścianę, pozwoli na delikatny zmienianie wystroju - ściana będzie albo dodatkiem do wnętrza lub jej głównym wyznacznikiem.

Gdy pragniemy aby by salon miał głębię, a jednocześnie był minimalistyczny i prosty, da się skorzystać z jednego charakterystycznego dodatku na ścianie. Dzięki niemu wystrój stanie się nieco żywszy. Gdy zaś w salonie jest wszystko i nic, delikatna ściana, nada spokoju temu całemu harmiderowi.

Share :

Może Cię zainteresować

Co na ścianę w kuchni?

Ściana nad blatem kuchennym to wrażliwe miejsce. Oddziałują na nią woda, para z gotujących się garnków czy...